444 km/s hız! Yeni Bugatti Tourbillon özellikleri ve fiyatı!

Otomobil tutkunları çok uzun zamandır bu anı bekledi. Sürekli yeni bir Chiron güncellemesi tanıtan Bugatti en sonunda yeni canavarını ortaya çıkarttı. Tam 444 km/s hıza çıkabilen bu canavar artık spor otomobil denildiğinde akla gelecek yeni isim. Peki Bugatti Tourbillon özellikleri neler? İşte detaylar…

Yeni Bugatti Tourbillon özellikleri ve fiyatı!

Bugatti’nin yeni bir model ile piyasaya çıkacağı bilinen bir durumdu. Ancak Tourbillon hakkında birçok dedikodu yayıldı ve büyük bir bilgi kirliliği ortaya çıktı. Buna ek olarak otomobil tahminlerin aksine çok daha farklı kombinasyonlar ile piyasaya sürüldü.

Son hız olarak Chiron modelinden geride kalan Tourbillon maksimum 444 km/s hıza ulaşmakta. Kaputun altında 8.3 litrelik bir ünite bulunduran Tourbillon dakikada 9 bin devir çevirebiliyor. Motor toplamda 1000 bg güç üretiyor. V16 silindir düzenine sahip olan motorun ağırlığı ise sadece 256 kilogram. Titanyum gibi hafif ve sağlam malzemeler ile üretilen blok aracın kalitesini motorundan itibaren hissettiriyor.

Tabi elektriklenme ve hibritlenme hareketlerinden Bugatti’nin de nasibini aldığını çok net bir şekilde görüyoruz. Otomobil ön aksta iki, arka aksta ise bir olmak üzere toplamda 3 adet elektrik motoruna sahip. Motorlar gücünü 25 kWh’lik bir bataryadan alıyor ve V16 motorun ürettiği 1000 bg güç üzerine 800 bg daha ekliyor. Böylece otomobil 1800 bg güç üretiyor.

0’dan 100 km/s hıza 2 saniyede çıkan otomobil içten yanmalı motorların da elektrikli motorlara kafa tutabileceğinin bir göstergesi niteliği taşıyor. Aracı 0’dan 200 km/s hıza 5, 0’dan 300 km/s hıza çıkarmak içinse 10 saniyeye ihtiyacınız var. Normal mod ile sürüşte maksimum 380 km/s hız yapan otomobil speed key açılmasıyla birlikte 444 km/s hıza ulaşıyor.

Otomobilin iç mekanında ise teknolojinin yanına retro tasarımın da hakim olduğunu görüyoruz. Eski saatlere benzer şekilde tasarlanan oldukça şık göstergeler, tamamen şoför odaklı yeni konsol ve spor koltuklar ilk etapta göze çarpıyor.

2026 yılında üretime başlayacak olan Tourbillon modelinden sadece 250 adet üretilecek. Eğer bu 250 otomobilden birine sahip olmak istiyorsanız 3.6 milyon euro cebinizden çıkmalı. Bu da güncel kur ile yaklaşık 130 milyon TL yapmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x